Jak walczyć z impotencją?

Impotencja to dość częsty problem wśród mężczyzn, niestety nadal pozostaje to tematem tabu, dlatego nie mówi się o tym głośno. Wielu panów, zamiast pójść do lekarza, woli przeczekać, mając nadzieję, że problem sam zniknie. Niestety tak to nie działa. Jak walczyć z impotencją? Jakie są jej przyczyny? Oto kilka słów na ten temat.

Impotencja – jakie są jej przyczyny

Przyczyn impotencji jest naprawdę wiele. Jak się jednak okazuje, problem ten zwykle nie wynika z zaburzeń mechanicznych – fizjologicznych, ale ma związek z naszym stanem psychicznym. Do tego dodajmy stres, nieodpowiedni tryb życia i oczywiście złą dietę.

Impotencja – leczenie

Pierwszym krokiem jest oczywiście wizyta u lekarza i dokładna diagnoza. Ponadto na rynku jest szeroki wybór  leków i suplementów diety na tego typu problemy (tabletki maxon i wiele innych). Jak one działają? Najczęściej zawierają główną substancje czynną, której zadaniem jest wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Zanim jednak sięgniemy po tego typu leki, warto upewnić się, czy problem nie siedzi w naszej głowie. Czasem wystarczy po prostu wizyta u psychologa.

Odpowiednia dieta

Jak już zostało wspomniane, dużą rolę odgrywa również dieta. Papierosy, alkohol, nadwaga, wysoki poziom cholesterolu – to nasz wróg numer jeden. Na talerzu częściej powinny pojawiać się warzywa i owoce. Jeśli mięsa to te o niższej zawartości tłuszczu.

Leki na potencję a ciąża

Wiele par zastanawia się, czy leki na potencje zmniejszają szansę na zajście w ciążę. Odpowiedź brzmi NIE! W tej kwestii są neutralne. Anie nie pomagają, ani nie przeszkadzają, dlatego nie ma się czego obawiać.

Problemy z potencja to niestety problem wie lu panów, najważniejsze jest jednak to, aby tego nie lekceważyć i od razu skonsultować się z lekarzem. Może bowiem się okazać, że problem nie jest taki duży, jakby się mogło wydawać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s