Jakie są trendy w urządzaniu łazienek?

Moda i trendy w urządzaniu wnętrz stale się zmieniają, cały czas pojawia się coś nowego, jeszcze ciekawszego i bardziej oryginalnego. Łazienka, choć niejednokrotnie jest najmniejszym pomieszczeniem w całym domu, daje duże pole do popisu. Dawniej schodziła na dalszy plan, dziś odgrywa jedną z głównych ról. Jakie są najnowsze trendy w urządzaniu łazienek? Sprawdźcie sami.

Niech stanie się światłość

Dzisiaj jednym z najpopularniejszych trendów, niezależnie od tego, czy jest to łazienka, kuchnia czy salon, jest to, ze takie pomieszczenie musi być dobrze oświetlone. światło odgrywa bardzo ważną rolę, nadaje charakter pomieszczeniu, ale również pomaga je „wymodelować”, a kiedy trzeba optycznie je powiększa. I właśnie ta ostatnia cecha jest szczególnie ważna w przypadku łazienek. Każdy marzy o dużej łazience, ale nie każdy może to mieć.  Ostatnimi czasy w łazienkach pojawia się oświetlenie LED, które jest nie tylko oszczędne, ale również bardziej efektowne, oraz diody nad wanną i lustrem. Więcej na temat oświetlenia w łazienkach można dowiedzieć się tutaj: http://www.vabo.pl/wpisy/porady/oswietlenie-lazienki/

Drewno

Ostatnio wiele osób decyduje się na powrót do natury i urządza łazienkę w drewnie. Obecnie jest to pierwsza trójka, jeśli chodzi o trendy. Pomysłów na urządzenie łazienki w  drewnie jest bardzo wiele. Może ono odgrywać główną rolę, a może też stanowić jedynie piękny akcent.

Biel i połysk

Jeśli nie drewno, to najczęściej dobieranym kolorem, który króluje w łazience, jest biel, a najlepiej z połyskiem. Jest to też świetne rozwiązanie dla mniejszych przestrzeni, gdyż sprawia, ze optycznie wydają się większe i bardziej przestronne. Ważną rolę odgrywają również lustra, które są ważnym elementem dekoracyjnym.

Kabina czy wanna

Przede wszystkim, od od kilku już lat, prym wiodą kabiny bezbrodzikowe. Są one bardziej nowoczesne i przede wszystkim ładniejsze i dają dużo większe możliwości, jeśli chodzi o dalsze urządzanie łazienki. Ci z nas, którzy decydują się na wannę, coraz częściej nie idą w klasykę, ale wybierają wanny wolnostojące, które nadają styl takiej łazience, bo odgrywają w niej zdecydowanie rolę pierwszoplanową.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s