Jaką depilację wybrać – laser czy fotodepilacja?

Wybór odpowiedniej metody depilacji to  bardzo ważna sprawa. Każda z metod jest inna, ma swoje wady i zalety. Ostatnimi czasy głośno się zrobiło na temat depilacji laserowej i IPL. Obie te metody cieszą się ogromną popularnością. Czym się tak naprawdę różnią od siebie? Którą z nich wybrać? Sprawdźcie same!

Depilacja IPL, czyli inaczej fotodepilacja polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła, która dociera do ich mieszków i usuwa ich komórki. Jej zaletą jest to, że jest mniej inwazyjna od depilacji laserowej, gdyż naświetla jedynie skórę, dzięki czemu jest też mniej bolesna (można powiedzieć, że bezbolesna), a przy tym dużo bardziej skuteczna, aniżeli w wykonaniu tradycyjnego depilatora. zabieg taki można wykonać w salonie kosmetycznym, ale również w domu przy użyciu specjalnego depilatora IPL.  Koszt takiego urządzenia to wydatek rzędu 300 zł, ale jest to wydatek jednorazowy. Jej minusem jest jedynie to, że włoski po jakimś czasie odrastają (w przeciwieństwie do depilacji laserowej), ale dużo wolniej, jak w przypadku tradycyjnego zabiegu depilacji.

Depilacja laserowa polega na usuwaniu zbędnego owłosienia przy pomocy wiązki lasera (nie światła). Jest zatem bardziej inwazyjna, gdyż wnika głęboko w skórę i niszczy cebulki włosa. Co za tym idzie jest też dużo bardziej bolesna. Bez znieczulenia się nie obejdzie. Dodatkowo mogą pojawić się pewne komplikacje, jak na przykład poparzenia. To właśnie dlatego taki zabieg można wykonywać jedynie w salonie kosmetycznym i to nie byle jakim. Dodatkowo jest dużo kryteriów, które należy spełnić, aby móc się takiemu zabiegowi poddać. Jednym z nich jest to, aby skóra nie była opalona. Aby osiągnąć zamierzony efekt potrzeba około 4-5 zabiegów. Są one bolesne, gdyż laser musi dotrzeć do każdego jednego włoska. Jej plusem jest to, że jest ona w 100% skuteczna i przede wszystkim trwała.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s