Jak kupić auto?

road-people-street-smartphone-mediumOstatnio pisaliśmy o tym, jakie auto kupić. dzisiaj powiemy kilka słów na temat tego, w jaki sposób to zrobić. W głowie pojawia się wiele pytań. Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Nowy czy używany?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, do czego ma nam to auto służyć. Jeśli planujemy zakup auta firmowego, to nie powinniśmy się nawet zastanawiać i od razu iść do salonu. Oczywiście wiele osób decyduje się na zakup auta używanego. Na rynku wtórnym można znaleźć też dobre auta, wysokiej jakości.

Gdzie kupić?

Pierwszym krokiem jest zrobienie rozeznania w Internecie i przejrzenie ofert różnych salonów samochodowych. Najlepiej zacząć od wyszukiwarki, wpisując hasło: „sprzedaż samochodów w Olsztynie„, „nowe auta warszawa”, „salon samochodowy łódź’, itd. W przypadku aut używanych,
Warto poszukać autoryzowanych salonów samochodowych, które mają tzw. komis.

Jaki kredyt wybrać?

Nowy samochód najczęściej kupujemy na kredyt. Warunki takiego kredytu zależą od wielu czynników: czas trwania kredytu, rodzaj samochodu, zdolność kredytowa. Do wyboru mamy kredyty gotówkowe oraz specjalistyczne, te ostatnie generują mniejsze koszty i dużo mniej formalności, dlatego warto rozważyć tę opcję. Większość salonów samochodowych współpracuje z bankami, co ułatwia i przyśpiesza zakup auta. Kupując auto na kredyt, pamiętajmy o tym, ze każdy bank zazwyczaj wymaga zabezpieczenia kredytu. Najczęściej jest nim zakupione auto, stąd duże niższe oprocentowanie pożyczki.

Promocje i wyprzedaże

 Samochód jest towarem jak każdy inny i równie jego obowiązują rabaty, promocje czy wyprzedaże. Warto dokładnie prześledzić oferty salonów samochodowych i wybrać tę najlepszą dla nas. Pamiętajmy też, ze wraz z końcem roku rozpoczynają się wielkie wyprzedaże aut z danego rocznika i wówczas można kupić auto naprawdę w rozsądnej cenie. Oczywiście jak to bywa w przypadku tego typu okazji, kto pierwszy, ten lepszy.

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s