Ile kosztuje strona internetowa?

Teen girl sitting with a laptop

Teen girl sitting with a laptop

Dzisiaj wiele osób, które zakładają własną firmę, zastanawiają się nad jednym, ile kosztuje strona internetowa. Niestety prawda jest taka, że nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jak dużą i jak bardzo rozbudowaną chcemy mieć stronę i jakie ma mieć funkcjonalności. Każda strona wyceniania jest indywidualnie. jedyne, co można określić to przedział cenowy i o tym powiemy dzisiaj.

Wizytówki

Jest to najprostsza wersja strony, najbardziej prymitywna, a to dlatego, ze tak naprawdę wszelkie zmiany, nawet najprostsze, jak zmiana numeru telefonu, wymagają pracy programisty.  Dzisiaj odchodzi się o tego,  jeśli jednak potrzebujemy zaistnieć w internecie lub stworzyć mini stronę danej marki, może okazać się, że będzie ona wystarczająca. Koszt takiej strony to około 50 zł.

Szablony stron internetowych

Dzisiaj coraz więcej firm korzysta z gotowych szablonów stron internetowych. Są proste w obsłudze i niezwykle intuicyjne. Idealnie nadają się zarówno dla początkujących internautów, jak i większych firm, które chcą mieć ładną i prostą stronę. Każdy może stworzyć taką stronę, a jej koszt to około 40 zł miesięcznie. Warunkiem jest najczęściej podpisanie umowy na minimum 2 lata.

Blog

Oczywiście nie można również zapominać o takim „wynalazku” jakim jest blog.  Wielu z nas kojarzy się zazwyczaj ze zwykłymi wpisami, ale coraz częściej wykorzystywane są jako strony internetowe – przynajmniej na samym początku funkcjonowania firmy. Zdarza się również i tak, że jeśli nic nie sprzedajemy – ani produktu, ani usługi, a po prostu chcemy w jakiś sposób wypromować swoją osobę i swoją stronę, to blog będzie dla nas idealny.

Strony na zamówienie

Przechodzimy do ostatniej pozycji, czyli postawienie strony internetowej od podstaw. zazwyczaj do ceny samego systemu dochodzi projekt strony internetowej. Koszt wiele zależy od projektu, czasu wykonania, wersji językowych, wielkości itd. Sam CMS może kosztować nawet 2,5 tys. zł. Jeśli chcemy jednak go rozwinąć, cena wzrośnie nawet do 7-8 tys. zł.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s