Jak kupić samochód służbowy? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

kredytDzisiaj coraz więcej firm, nawet tych początkujących, kupuje auto firmowe. Jak wiadomo, taki zakup wcale nie jest prostą sprawą, szczególnie gdy w grę wchodzą kwestie finansowe i formalne, co  przypadku firm ma podwójne znaczenie. Jak kupić auto? Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Sprawdźcie sami!

Nowy samochód czy używany?

Każdy, kto kupuje auto, staje przed dylematem, jaki samochód kupić nowy czy używany. Jeśli kupujemy auto firmowe, to nie ma się nad czym zastanawiać, bo nowe samochody nie tylko dają gwarancję jakości, ale również pod kątem cenowym niejednokrotnie bardziej się opłacają – salony samochodowe maja specjalne oferty dla firm, z różnorodnymi promocjami czy zniżkami.

Jakie cechy powinien mieć firmowy samochód?

Kupując samochód, pamiętajmy o tym, że jest to przede wszystkim wizytówka firmy. Weźmy to pod uwagę, gdy wybieramy kolor czy model. Ponadto powinien być wygodny i bezpieczny. W samochodzie służbowym spędzamy często większość swojej pracy, przemieszczając się z jednego do drugiego miejsca.

Benzyna  czy diesel?

Wiele mówi się o tym, ze jak kupować auto, to tylko w dieslu, bo jest taniej. Otóż okazuje się, ze nie do końca to jest prawda. Wszystko zależy tak naprawdę o d tego, ile przemierzamy kilometrów. diesel owszem, jest tańszy, ale tylko na dłuższych dystansach.  Jeśli więc kupujemy samochód służbowy tylko do celów reprezentacyjnych, aby od czasu do czasu nim gdzieś pojechać, wówczas lepiej jest zdecydować się na benzynę.

Kredyt czy leasing

Tutaj zdania są podzielone. Najprościej, bo bez żadnych formalności, jest kupić samochód za gotówkę. Teoretycznie też najtaniej. teoretycznie, gdyż decydując się na taki krok, musimy pamiętać, że musimy tez od razu zapłacić pełna kwotę podatku, która mała nie jest. Dwa takie duże wydatki mogą niekorzystnie wpłynąć na płynność finansową firmy. I znów zostajemy z dylematem – kredyt czy leasing. Tutaj odpowiedź jest prosta. Jeśli auto kosztuje więcej niż 20 tys. euro, wówczas bardziej opłaca się leasing.

W podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej pomoże nam skorzystanie z opcji jazdy próbnej. O szczegóły możecie pytać w salonach samochodowych lub szukać kontaktu przez strony internetowe takie jak: https://anndora.mazda-dealer.pl.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s