Jak wybrać odwodnienia liniowe do łazienki?

Remont łazienki to chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy. Po pierwsze – każdy element musi być dokładnie przemyślany, nie ma miejsca na przypadki czy pomyłki. Po drugie – to wszystko trzeba odpowiednio zamontować. Ale nie to jest najtrudniejsze. Schody pojawiają się, gdy trzeba iść do sklepu i wybrać odpowiedni syfon do brodzika czy rodzaj odwodnienia do kabiny prysznicowej. I dzisiaj będzie kilka słów na ten temat.

Odwodnienia liniowe – co to jest?

Odwodnienie liniowe to hit ostatnich czasów.  Jest to rodzaj odpływu, ale mniej widoczny i dużo bardziej funkcjonalny, aniżeli tradycyjne modele. Składa się z takich elementów jak: rynienki, syfonu, maskownicy oraz nóżek czy mankietów.  Zainstalowanie takiego odwodnienia nie wymaga posiadania brodzika do prysznica, który powoli wychodzi z mody i przede wszystkim zmniejsza optycznie łazienkę.

Wybór odwodnienia liniowego

Jednym z podstawowych elementów odwodnienia liniowego jest ruszt i od tego należy zacząć kupowanie i kompletowanie całości. Po pierwsze – materiał. Najlepiej jest kupić te ze stali nierdzewnej. Po drugie – kształt. W sklepach mamy modele proste, łukowe, narożne.  wiele zależy od budowy naszej łazienki oraz tego, na jaką kabinę prysznicową się zdecydujemy. Dodatkową izolację i szczelność zapewni nam kołnierz. Dobrym rozwiązaniem jest też ruchomy syfon dzięki temu możemy zmieniać kierunek odpływu wody. Pamiętajmy również o tym, aby nie oszczędzać.  W tym wypadku liczy się jakość.

Koszt odwodnienia liniowego

Ciężko jest to określić. Wiele zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy na jakiego producenta postawimy. Cena w dużej mierze zależy od materiału. Na  ostateczną cenę na pewno wpływa również sam montaż.  Warto wcześniej zrobić małe rozeznanie i sprawdzić, jak kształtują się ceny u poszczególnych producentów lub po prostu poprosić o profesjonalną wycenę.

 

Przy wyborze odwodnienia do łazienki nie można działać pochopnie. Najlepiej jest poradzić się jakiegoś specjalisty.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s