Jak walczyć z hemoroidami?

Hemoroidy to wstydliwa dolegliwość i nie mówi się o niej głośno, a jednak zmaga się z nią co drugi Polak. Na szczęście jest wiele sposobów na to, aby im zapobiegać i je leczyć. Nie warto czekać na to, aż problem ten dosięgnie i nas. Warto już teraz zadbać o swoje zdrowie.

Co to są hemoroidy?

Nie każdy wie, czym tak naprawdę są hemoroidy – są to niewielkich rozmiarów guzki, które zbudowane są z naczyń krwionośnych. Nazywane są często żylakami odbytu i każdy człowiek je ma. Problem pojawia się wówczas, gdy zaczynają się rozciągać i wypełniać zbyt dużą ilością krwi – to właśnie jej zaleganie powoduje stany zapalne.

Jaka jest przyczyna hemoroidów?

Hemoroidy mogą dotknąć nas niezależnie od wieku. Najczęstsza ich przyczyną jest siedzący tryb życia, jazda na rowerze, częsta jazda samochodem lub po prostu zła dieta. Zbyt mało błonnika w naszym menu i niewielka ilość płynów mogą prowadzić do zaparć . Hemoroidy to również jedna z przykrych dolegliwości ciążowych. Ma to związek  z hormonami, które sprawiają, że nasza przemiana materii zwalnia. Rośnie również macica, która uciska jelita, a powiększający się płód może powodować nacisk na układ żylny.

Jak leczyć i zapobiegać hemoroidom?

Podstawą w zapobieganiu hemoroidów jest odpowiednia dieta, bogata we wspomniany wyżej błonnik i płyny. Podobnie jak w innych przypadkach, tak i tu sprawdza się powiedzenie – ruch to zdrowie. aktywność fizyczna to ważna broń w walce z tą chorobą. Spacery, bieganie, pływanie, a nawet kilkuminutowa gimnastyka. Oczywiście bardzo ważna jest również odpowiednia higiena stref intymnych oraz spędzanie tyle czasu w toalecie, ile jest to niezbędne – nie więcej. W aptekach i sklepach jest również duży wybór medykamentów zapobiegających hemoroidom. Gdy zobaczymy pierwsze objawy, nie warto zwlekać z wizytą u lekarza, ta choroba rozwija się wolno, więc jest szansa na szybkie wyleczenie.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s