Jak dobrać syfon do kabiny prysznicowej?

syfon brodzikowyRemont łazienki to wcale nie jest taka prosta rzecz. I nie chodzi tylko o jej urządzanie i sprawienie, aby była jeszcze bardziej funkcjonalna i większa, ale przede wszystkim o zakup i dobór odpowiednich elementów, części, bez których kabina prysznicowa, umywalka czy pralka nie mają prawa bytu,a  o których zazwyczaj nie mamy bladego pojęcie. Podstawowym elementem każdej łazienki jest kabina prysznicowa. Jej zakup to nie tylko dobór odpowiedniego rodzaju, kształtu, modelu. Bardzo ważnym elementem są również odpływy lub syfon do brodzika i dzisiaj kilka słów na ten temat. Jak dobrać syfon do brodzika? Sprawdźcie sami.

Wielkość syfonu

Syfon do brodzika czy syfon prysznicowy to rodzaj odpływu, który należy dobrać indywidualnie do rodzaju kabiny. Taki syfon musi idealnie pasować do brodzika (tak samo do umywalki lub wanny). Jeśli źle dopasujemy wielkość syfonu, będzie on nieszczelny, woda będzie uciekać i o powódź w łazience nie tak trudno. W sklepach znajdziemy syfony o wielkości 5, 6 lub 9 cm. Dlatego zanim wybierzemy się na zakupy, dokładnie sprawdźmy wielkość naszego odpływu.

Wysokość syfonu

Żeby móc w ogóle zamontować taki syfon, musi on również zmieścić się pod brodzikiem. Na szczęście na rynku mamy szeroki wybór jeśli chodzi wysokość syfonów. Najbardziej popularny wymiar to 8 cm. Jeśli jednak nasz brodzik jest płytszy, wówczas prawdopodobnie będzie nam potrzebny również niższy syfon – 6 cm. W sklepach można również dostać tzw. wersje slim, które mierzą 4 cm.  To, czy zdecydujemy się na wersję pionową czy poziomą, zależy od układu instalacji kanalizacyjnej.

Jakość syfonu

Gdy już wszystko zmierzymy i będziemy już wiedzieli, który model jest tym najbardziej odpowiednim do naszej łazienki, musimy również zastanowić się nad jego jakością. Wiele zależy od tego, jak długo powinien on pełnić swoją funkcję. Jeśli urządzamy łazienkę na poddaszu, z której korzystać będziemy tylko od czasu do czasu, wówczas możemy zdecydować się na model plastikowy. Jeśli jednak chcemy, aby był trwały, niezawodny i służył nam przez lata, wówczas najlepiej jest wybrać syfon chromowany.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s