Jak wziąć kredyt na mieszkanie

money-finance-bills-bank-notes-mediumOstatnio pisaliśmy o tym, jak kupić mieszkanie. Niestety najczęściej do tego potrzebny jest kredyt, dlatego dzisiaj powiemy kilka słów na ten temat.

Jak znaleźć kredyt na mieszkanie?

Znalezienie dobrej oferty kredytowej to podstawa. Przede wszystkim trzeba uzbroić siew  cierpliwość. Codziennie jesteśmy zalewani falą reklam, które proponują nam kredyt na dobrych warunkach. Warto zrobić małe rozeznanie, wyszukać kilka ofert i je porównać ze sobą. Warto skorzystać również z licznych porównywarek internetowych. Po wpisaniu odpowiednich parametrów od razu wyświetli nam się cala lista propozycji. Wiele osób korzysta również z porady ekspertów. Takie doradztwo finansowe naprawdę się opłaca i czasem można wiele na tym zyskać. Kwota jaką za taką poradę płacimy to najczęściej procent od wielkości zaciągniętego kredytu, ale to i tak nam się zwraca.

Na co zwracać uwagę?

Szukając odpowiedniej oferty kredytowej, należy przede wszystkim skupić się na takich elementach jak: oprocentowanie kredytu, oplata za kredyt – jest to najczęściej marża pobierana przez bank za samo udzielenie, wielkość raty, czas spłaty, dodatkowe ubezpieczenia itd. Warto również rozeznać się w licznych promocjach, które mogą być bardzo atrakcyjne.

Jakich błędów unikać?

Najczęstszym błędem, jaki popełniamy, jest składanie kilku wniosków kredytowych w różnych bankach, w celu sprawdzenia, w celu zwiększenia szans na otrzymanie dofinansowania.  Bardzo często zdarza nam się nie doczytać do końca umowy. Jeśli czegoś nie rozumiemy, nie podpisujmy umowy. Najpierw dowiedzmy się, o co dokładnie chodzi. W przeciwnym razie możemy popełnić największy błąd naszego życia. Pamiętajmy również o tym, aby zawsze podpisać umowę przedwstępną, Chroni nas przed nagłą zmianą decyzji ze strony sprzedającego. A w momencie, kiedy otrzymamy kredyt, mamy dwa tygodnie na dostarczenie aktu notarialnego. Jeśli go nie dostarczymy, możemy za to słono zapłacić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s