Jak kupić mieszkanie?

MieszkanieDzisiaj wiele z nas decyduje się na zakup własnego mieszkania. Jest to bardzo poważna decyzja i powinna być przemyślana, dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję, dowiedzmy się jak najwięcej na ten temat. Jak kupić mieszkanie? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Jakich błędów unikać? Oto kilka rzeczy na ten temat.

Jak znaleźć idealne mieszkanie?

Szukanie idealnego mieszkania najlepiej rozpocząć od Internetu. Wystarczy wpisać w pole wyszukiwarki odpowiednie hasło, np. „mieszkania na sprzedaż wrocław”, „mieszkania łódź”, „nowe mieszkania warszawa”, itd.  Dobrze jest też zapoznać się z ofertą biur nieruchomości. Ułatwiają one zakup mieszkania, ale oczywiście pobierają opłatę. Warto zrobić rozeznanie na rynku deweloperskim bądź poszukać inwestycji, które właśnie są realizowane w naszym mieście. Rada: miejmy oczy i uszy otwarte na wszelkie reklamy i komunikaty.

Jak sprawdzić mieszkanie?

Gdy już znajdziemy idealne dla nas mieszkanie, zanim złożymy podpis i staniemy się jego właścicielami, warto je sprawdzić. Jak? Po pierwsze, wybierzmy się do sądu rejonowego i zajrzyjmy do ksiąg wieczystych. W ten sposób sprawdzimy kwestie własnościowe mieszkania. Zajrzyjmy w papiery i sprawdźmy stan techniczny mieszkania. Zapoznajmy się z planami zagospodarowania przestrzennego okolicy. Może bowiem się okazać, że cena jest tak atrakcyjna nie bez powodu. Kupując mieszkanie od dewelopera, upewnijmy się, czy ma pozwolenie na budowę i czy jest właścicielem gruntu, na którym planowana jest inwestycja.

Dlaczego warto podpisywać umowę przedwstępną?

Umowa przedwstępna to podstawa. Nie dajmy się zwieźć urokowi sprzedającego. Taka umowa stanowi dla nas zabezpieczenie na wypadek, gdyby dotychczasowy właściciel wycofał się ze sprzedaży lub zmienił jej warunki. Umowę przedwstępną spisujemy w  obecności notariusza.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Jak kupić mieszkanie?

  1. Pingback: Jak wziąć kredyt na mieszkanie | Jaki? Jaka? Jakie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s