Jak pozyskać pieniądze dla firmy?

 

Dzisiaj coraz więcej osób zakłada własną firmę. Niestety, aby móc wystartować potrzeba czasem sporych nakładów finansowych. Jak ja pozyskać? Skąd wziąć dofinansowanie na firmę? Oto kilka sposobów. kredyt

Kredyt

Pierwsze, co nam przychodzi do głowy, gdy potrzebujemy konkretnej sumy pieniędzy, do zaciągnięcie kredytu. Dzisiaj wiele osób, w tym firm, z tego korzysta. Oferta banków jest bardzo szeroka, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Szybki kredyt gotówkowy w 15 minut, kredyt gotówkowy przez internet, kredyty dla firm, kredyt inwestycyjny, kredyt w rachunku bieżącym, kredyt na inwestycje komercyjne. To, jaki wybierzemy zależy od nas, od celu, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze i przede wszystkim wysokości kwoty, jaką chcemy pożyczyć.  Oczywiście nie działajmy pochopnie, ale dokładnie przejrzyjmy kilka ofert. Dobrze jest skorzystać z porównywarek kredytów, które ułatwiają nam nieco zadanie. Przed podpisaniem umowy sprawdźmy, jakie jest oprocentowanie kredytu, jak wysoką marżę pobiera bank, jakie są ogólne warunki spłaty i jak szybko możemy otrzymać pieniądze.

Dofinansowanie z urzędu pracy

Bardzo wielu przedsiębiorców korzysta również z programów organizowanych przez urzędy pracy. Tego typu instytucje potrafią przekazać nawet 20.000 zł. na nowego pracownika. Warto zrobić rozeznanie i sprawdzić, z jakich programów możemy skorzystać i my.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Dofinansowania z Unii Europejskiej cieszą się chyba największą popularnością.  Tutaj mamy do dyspozycji kilka programów, wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla nas, napisać wniosek i złożyć go w odpowiednim terminie. Kto może brać udział w  takich programach? Osoby, które zakładają firmę lub rozwijają startupy,  które chcą przeznaczyć pieniądze na projekty badawaczo-rozwojowe lub na innowacje. Dużym zainteresowaniem cieszy się również e-bioznes.

Anioły Biznesu

Ten program chyba każdy zna. Skierowany jest do firm, które chcą się rozwijać i potrzebują finansowego wsparcia w postaci inwestora. Aniołem Biznesu jest biznesmen, który poszukuje źródeł inwestycji, projektu, w który mógłby zainwestować swój kapitał.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s