Jak prowadzić sklep internetowy?

Jak pokazują najnowsze badania, dzisiaj coraz więcej osób robi zakupy przez Internet. Jednym z powodów jest to, że nie trzeba wychodzić z domu, dzięki czemu oszczędza się wiele czasu i przede wszystkim jest taniej. W związku z tym jak grzyby na deszczu powstaje coraz więcej nowych sklepów online. Jak się wyróżnić spośród ich wszystkich? Jak zachęcić klienta? Jak prowadzić sklep internetowy?

zakupy w internecie

Prezentacja produktu

Jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednia strona internetowa. Przede wszystkim powinna być ona przejrzysta i intuicyjna. Powinna zawierać wszystkie najważniejsze informacje o produkcie – jego dokładny opis, działanie, zalety, cenę i oczywiście zdjęcie. Odpowiednia fotografia to absolutna podstawa. Jeżeli chcemy osiągnąć sukces, to musimy zainwestować w fotografa. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się prezentacje obrotowe, czyli tzw. foto 3D. Są to wyjątkowe wizualizacje i kompleksowe prezentacje produktów, które w ciekawy sposób prezentują wszystkie zalety produktu, podkreślając jego wyjątkowość. Bardzo  ważny jest również sposób opisów. Nie mogą być one zbyt obszerne ani zbyt krótkie.  Powinny być przedstawione w jasny sposób, najlepiej wypunktowane. Niezwykle ważny jest również sposób dokonania zakupu. Powinien być on prosty, jasny, zrozumiały i precyzyjny. Powinien być ograniczony do jak najmniejszej liczby kroków. Klient, wypełniając poszczególne pola i dokonując zapłaty, powinien doskonale rozumieć, co w danej chwili robi i przede wszystkim przeczuwać, jaki będzie następny krok.

Dotarcie do klientów

W prowadzeniu sklepu internetowego najważniejsze jest przede wszystkim dotarcie do klienta. W tym wypadku warto zainwestować w reklamę internetową. Najlepszym do tego narzędziem są reklamy w wyszukiwarkach, typu Google AdWords. Dużą popularnością cieszy się również remarketing, czyli reklamy śledzące. W zależności od tego, jaki rodzaj produktu sprzedajemy, dużą rolę odgrywają również różnego rodzaju portale społecznościowe, które nie tylko pozwalają na dotarcie do dużej rzeszy osób, ale również umożliwiają umieszczanie reklam. Warto zainwestować w pozycjonowanie takiego sklepu. Jeżeli decydujemy się na prowadzenie sklepu internetowego, koniecznie pamiętajmy o tym, aby regulamin sklepu był jasny i przede wszystkim zgodny z prawem. Klient musi być dokładnie o wszystkim poinformowany. Jeżeli tego nie dopilnujemy, możemy zapłacić dużą karę.

Prowadzenie sklepu internetowego wcale nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać, dlatego przed jego otwarciem dokładnie dowiedzmy się, co powinniśmy zrobić, aby odnieść sukces.

źródło grafiki: latinlink.usmediaconsulting.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s