Jaka suszarka?

Choć zakup suszarki wydawać by się mógł czymś prostym do wykonania, okazuje się, ze wcale taki nie jest.  Na półkach sklepowych dostępnych jest tyle ich rodzajów, że można się pogubić. Czym się kierować przy zakupie suszarki? Oto kilka wskazówek.

Parametry

Suszarka to urządzenie elektryczne, a w tego rodzaju urządzeniach bardzo ważna jest ich moc. Im większa, tym lepiej. Suszenie przebiega szybciej i sprawniej, co jest bardzo ważne. Moc suszarki waha się granicach 1500-2000 W. Osoby z krótszymi włosami, mogą śmiało wybrać to urządzenie o mniejszej mocy.  Kupując suszarkę, warto również zwrócić uwagę na siłę nawiewu. W dzisiejszych suszarkach jest możliwość jej regulowania, dlatego warto wybrać tę, która ma co najmniej trzy, cztery poziomy. Nie warto dręczyć włosów silnym nawiewem, kiedy nie ma takiej potrzeby. Szybciej się wtedy niszczą.To samo tyczy się temperatury. Warto wybrać taki model, który umożliwia jej regulację. Nasze włosy nam za to podziękują.

Akcesoria i funkcje

To, jaki model wybierzemy i z jakimi możliwościami, zależy od tego, jak często suszymy włosy. Dzisiaj suszarka z dyfuzorem to podstawa. Dla pań, które bez suszarki nie wyobrażają sobie życia, na rynku są dostępne modele, które zawierają różnorodne nakładki przeznaczone do stylizacji włosów. Ułatwiają prostowanie czy formowanie loków.

Budowa

Budowa urządzenia również ma ogromne znaczenie, nie tylko dla jakości suszenia, ale również dla zdrowia naszych włosów. Najlepiej jest wybrać model z ceramicznymi lub turmalinowymi nakładkami. zapobiegają niszczeniu włosów. Lepsze modele posiadają również wbudowane specjalne filtry, które uniemożliwiają gromadzeniu się kurzu, co wpływa na lepsza wydajność urządzenia i dłuższy okres przydatności. Zapobiegają również dostawaniu się włosów do środka. Warto zwrócić również uwagę na takie szczegóły jak: długość kabla czy przełącznik napięcia.

Gdy mamy wątpliwości, warto poradzić się sprzedawcy w sklepie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s