Jak kupić lokówkę?

Lokówka to nie jest zbyt skomplikowane urządzenie, jednak przed jej zakupem, warto wiedzieć kilka rzeczy na jej temat. Dzięki temu nasze zakupy będą udane, a my zadowolone. Oto najważniejsze rzeczy.

Rodzaj

W pierwszej kolejności musimy same siebie zapytać o to, jaki efekt chcemy uzyskać. Od tego w końcu uzależniony jest rodzaj lokówki. Duże znaczenie ma również rodzaj naszych włosów.

Jeżeli chcemy mieć na głowie burzę loków, wówczas warto wybrać tradycyjną lokówkę. Najczęściej posiada ona wymienne końcówki, które dostosowuje się do efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Jeżeli zaś urządzenie to nam  ma służyć bardziej do podkręcania włosów, aniżeli faktycznego ich kręcenia, wówczas najlepiej jest się zdecydować na lokówko-suszarkę. idealnie nadają się do formowania fal, czy delikatnej stylizacji fryzury.

Stosowanie

Wybierając rodzaj urządzenia warto również wiedzieć, że tradycyjnej lokówki nie można stosować na mokre włosy. Chyba, że chcemy je naprawdę zniszczyć. W przeciwieństwie do suszarko-lokówek, które  dzięki temu, że posiadają wbudowaną suszarkę, można je stosować na zupełnie mokre włosy.

Tradycyjne lokówki nie są zalecane panią, które mają cienkie i słabe włosy.

Parametry

Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia elektrycznego, jedną z najważniejszych rzeczy jest jego moc. To od niej zależy w dużej mierze efekt i wygoda.

Tradycyjne lokówki posiadają moc do 150 W, zaś suszarko-lokówki tę moc mają większą, bo dochodzącą do 1200 W. Bardzo ważna jest również temperatura, do jakiej takie urządzenie może się nagrzać. Teoretycznie im większa, tym lepiej, jednak najlepsze lokówki mają możliwość jej regulacji. Należy pamiętać, że nie zawsze nasza fryzura wymaga najwyższej temperatury.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s