Profesjonalna niania

800px-Bambino_con_dito_in_bocca

Ostatnio pisaliśmy już o tym jak kupić elektroniczną nianię, dzisiaj zaś pogłębimy temat i opowiemy bardziej szczegółowo o możliwościach tych urządzeń, bo na rynku z dnia na dzień pojawiają się coraz to bardziej nowoczesne rozwiązania, które zdecydowanie ułatwiają opiekę nad dzieckiem, dając większa kontrolę.

Tak naprawdę na porządku dziennym są te modele elektronicznych niań, które mają wbudowane lampki czy inne dodatki, pozwalające m.in. na włączenie dziecku kołysanki do zasypiania czy innej melodyjki, dzięki której będzie spokojne. Dzisiaj dużą popularnością cieszą się również te modele, pozwalające nagrać dziecku głos rodzica.

Z biegiem czasu na rynku pojawiły się modele posiadające kanały zwrotne, dzięki którym rodzice mogą rozmawiać z dzieckiem, mówić do niego, kiedy płacze, aby je uspokoić.

Dzisiaj coraz częściej producenci idą o krok dalej, wbudowując do urządzenia kamerę video. Takie video nianie pozwalają na stałe monitorowanie dziecka, widzimy, co ono robi w danej chwili, co znacznie ułatwia sprawowanie opieki nad nim i przede wszystkim sprawia, że rodzice są bardziej spokojni. Taki całodobowy monitoring to ogromna zaleta tego  urządzenia.

Ale to nie wszystko, co posiadają elektroniczne nianie. Dzisiaj coraz więcej rodziców decyduje się również na zakup tych urządzeń, które dają możliwość monitorowania oddechu dziecka. Jest to możliwe dzięki specjalnym czujnikom umieszczanym pod materacem dziecka. Jeżeli w odstępie 15 sekund czujniki te nie wykryją one żadnego ruchu (chodzi o ruch oddechu) sygnalizują, ze jest coś nie tak. Po kolejnych 5 sekundach włącza się alarm.  Takie rozwiązanie stanowczo zmniejsza ryzyko wystąpienia tzw. śmierci łóżeczkowej, której obawia się tak wielu rodziców. Daje bezpieczeństwo i większą pewność, że nasze dziecko ma się dobrze.

Nianie elektroniczne posiadają również wbudowany termometr i higrometr, które kontrolują temperaturę i wilgotność powietrza pomieszczenia, w którym znajduje się nasze dziecko. Wyniki tych pomiarów wyświetlane są w nadajniku. W sklepach dostępne są również modele, które pozwalają ustawić odpowiednia temperaturę i wilgotność. W przypadku jakichkolwiek zmian, włącza się alarm.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s