Jaka maszynkę do golenia wybrać?

Wybór maszynki do golenia, choć wydaje się łatwy, wcale taki nie jest. Nie jest sztuką kupić  golarkę, ale sztuką jest kupić taką, która spełni nasze oczekiwania. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, kupując maszynkę do golenia.

Rodzaj ma znaczenie

Jedna z najważniejszych rzeczy jest rodzaj golarki. Do wyboru mamy golarki głowicowe i foliowe. Zwolenników jednych, jak i drugich jest wiele, jednakże większa popularnością cieszą się te pierwsze, z tego względu, że bardziej dostosowują się do kształtu twarzy i golenie nimi jest zdecydowanie łatwiejsze.  Golarki foliowe – ruchy ostrzy są ograniczone i mogą pracować tylko w jednym kierunku.

Gdy już zdecydujemy się na konkretny rodzaj, warto zastanowić się również nad rodzajem zasilania takiego urządzenia. Do wyboru mamy sieciowe, akumulatorowe i sieciowo-akumulatorowe. Przyjmuje się, że najlepsze maszynki do golenia to te, które mają zarówno zasilanie sieciowe, jak i akumulatorowe, są bardziej uniwersalne i przede wszystkim wygodniejsze w użyciu.

Bardzo ważny jest również kształt i wielkość takiego urządzenia. Powinno być ono dostosowane do wielkości dłoni. Nie może być ani za małe, ani za duże. Dobrze, aby taka maszynka miała gumową, antypoślizgową rączkę.

Funkcje

Tego typu urządzenia nie mają zbyt wielu funkcji. Mają jednak kilka przydatnych opcji, które ułatwiają nie tylko golenie, ale również samo użytkowanie golarki. Pierwszą z nich jest na pewno poziom naładowania akumulatora. Dzięki temu wiemy, kiedy takie urządzenie wymaga podładowania. Niezmiernie przydatna jest funkcja samoczyszczenia. Urządzenie jest automatycznie czyszczone i odświeżane. Dobrze, gdy nasza golarkę można myć pod bieżąca wodą.

Trymer

Dzisiaj duża popularnością cieszą się również trymery. warto jednak pamiętać, że są one uzupełnieniem tradycyjnej golarki, a nie jej odpowiednikiem. Służą one usuwaniu zarostu w uszach, nosie,czy  tam, gdzie dużej golarce ciężko jest dotrzeć – za uszami, na szyi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s