Jak kupić elektroniczną nianię?

Elektroniczna niania to urządzenie, które od dłuższego czasu cieszy się uznaniem wielu młodych mam. Jest niezwykle pomocne przy opiece nad dzieckiem.  Daje rodzicom większą swobodę, a zarazem kontrolę nad dzieckiem. Taka elektroniczna niania może stanowić również świetny prezent, gdy wybieramy się na przyjęcie z pojawienia się na świecie nowego członka rodziny. Dlatego dzisiaj opowiem kilka słów o tych urządzeniach, jak je kupić, na co zwrócić uwagę i czym się kierować.

Zasięg

Kupując tego typu urządzenie, w  pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego zasięg. Jest to najważniejsza rzecz, od której zależy to, czy dane urządzenie będzie w ogóle działało. Wielkość zasięgu liczona jest dla przestrzeni zamkniętej, jak i otwartej. Zasięg dla przestrzeni otwartej jest około cztery razy większy. Jak wiadomo, elektroniczna niania to urządzenie, którego najczęściej używa się w domu, a to oznacza, że bardziej interesuje nas wielkość zasięgu liczona dla przestrzeni zamkniętej, dlatego koniecznie należy zwrócić na to uwagę, kupując elektroniczna nianię. Jeżeli na opakowaniu wielkość zasięgu odpowiada przestrzeni otwartej (a tak najczęściej bywa), wystarczy tę liczbę podzielić przez cztery i wówczas uzyskamy wynik, który nas bardziej interesuje.

Częstotliwość i kanały

To urządzenie przypomina znaną dobrze wszystkim krótkofalówkę. Podobnie jak ona, nianie elektroniczne odbierają sygnał na różnych częstotliwościach. Najlepsza częstotliwość to 1,88 GHz. Jest bardzo dobra transmisja i przede wszystkim nie ma zakłóceń. Na tej samej częstotliwości odbierają wszystkie telefony bezprzewodowe. W grę wchodzą jeszcze częstotliwości – 443 MHz i 2,4 GHz.  Bardzo ważna jest również liczba kanałów transmisji. Im więcej tym lepiej.

Funkcje

Dzisiaj liczba funkcji w tego typu urządzeniach ciągle rośnie. Na porządku dziennym są już elektroniczne nianie z kolorowym wyświetlaczem czy możliwością komunikacji zdalnej. Najważniejsze jednak są podstawowe funkcje, takie jak: wskaźnik naładowania baterii, regulacja głośności czy ostrzeżenie o wyjściu spoza zasięgu.

Piszcie, jeżeli macie jakieś wskazówki.

A na koniec humorystycznie – definicja dziecka 🙂

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Jak kupić elektroniczną nianię?

  1. Pingback: Profesjonalna niania | Jaki? Jaka? Jakie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s