Jakie kupić żelazko?

To, jakie żelazko kupić, to kolejny zakupowy dylemat, z jakim przychodzi nam się zmierzyć. Zazwyczaj, kupując żelazko, nie mamy o tym zbyt dużego pojęcia, gdyż to nie jest sprzęt, który kupuje się codziennie. Oczywiście  na rynku dostępnych jest wiele modeli żelazek w różnych cenach. Tak naprawdę, to które z nich wybierzemy, zależy nie tylko od naszego budżetu, ale również od tego, czego oczekujemy i potrzebujemy w danej chwili. Dzisiaj postaramy się wam przedstawić najważniejsze parametry, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie tego sprzętu.

Rodzaj

Dzisiaj na rynku dostępne są dwa rodzaje żelazek: żelazka parowe – dzisiaj najbardziej powszechne, dzięki znajdującemu się w nich zbiorniczkowi na wodę, wytwarzają parę wodną oraz żelazka ze stacją parową –  potrafią wyprasować nawet największe zagniecenia i są najbardziej skuteczne. Posiadają one oddzielną stację – pojemnik na wodę, w której pod wpływem bardzo wysokiej temperatury wytwarzana jest para wodna.  Dla tych, którzy większość życia spędzają w podróżach, dostępne są również żelazka turystyczne – mniejsze, ze składaną rączką, łatwo mieszczące się w walizce.

Parametry

W przypadku żelazek najważniejszy jest rodzaj ich stopy. To w dużej mierze od niej zależy jakość naszego prasowania. Od kilku lat, nieprzerwanie najlepsze są żelazka z teflonowa powłoką. Trudno ją zarysować i przede wszystkim mają większy poślizg, dzięki czemu nasze rzeczy są lepiej wyprasowane. Ponadto takie żelazko dużo łatwiej się czyści, dzięki czemu nie ma mowy o jakichkolwiek plamach na ubraniach.
Oczywiście jakość prasowania zależy również  od mocy samego sprzętu. Im większa, tym lepiej. Takie żelazko szybciej się nagrzewa i lepiej prasuje.
Gdy wybieramy żelazko parowe, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ilość wytwarzanej pary.

Funkcje

Żelazko to sprzęt, który nie posiada nie wiadomo ilu funkcji, gdyż jego zastosowanie jest proste – ma prasować. Kupując taki sprzęt, warto zwrócić uwagę  nie tylko na „programy” dostosowujące wysokość temperatury do rodzaju tkaniny, ale również na takie rzeczy jak:  wyświetlacz temperatury, czy opcja samowyłączania. Ponadto dobre żelazka posiadają również funkcje samoczyszczenia czy nakładkę na stopę, dzięki której takie żelazko, zaraz po prasowaniu, nawet gdy jest nagrzane, można schować do szafy.

Jeżeli macie jakieś wskazówki, piszcie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s