Jak pielęgnować włosy?

Każda z nas marzy o tym, aby mieć piękne i zdrowe włosy, jednak jak się okazuje, nie zawsze robimy wszystko, aby ten efekt uzyskać. A tak naprawdę wiele nie potrzeba. Wystarczy tylko odrobina troski, uwagi.  Oto kilka sposobów na to, jak zadbać o włosy domowymi sposobami.

Mycie i suszenie

Mycie i suszenie to podstawowa pielęgnacja włosów. Ważne jest nie tylko to, jak często to robimy, ale również w jaki sposób.

Przede wszystkim należy zapamiętać podstawową zasadę – włosy myjemy w ciepłej (nie gorącej) wodzie, a spłukujemy je w letniej. Ponadto szampon, jaki stosujemy, powinien być dostosowany do rodzaju naszych włosów. Nie zapominajmy również o odżywce. Najbardziej zalecane są różnego rodzaju maski do włosów, które przed spłukaniem należy trzymać około 15-30 minut na głowie.

Suszenie włosów powinnyśmy zaczynać od ich nasady. To zapobiega niszczeniu końcówek. Bardzo ważne jest również to, jakiego rodzaju sprzętu używany. Jeżeli chcemy mieć zdrowo włosy, powinnyśmy zainwestować w dobra suszarkę, która ma regulowaną temperaturę i siłę nawiewu oraz różne zabezpieczenia sprzyjające naszym włosom.
Przed wysuszeniem najczęściej na włosy nakładamy ręcznik. Nigdy nie trzymajmy go dłużej niż 10-15 minut. Ma on za zadanie jedynie wchłonąć wodę, a nie wysuszyć włosy.

Stylizacja

Dobry sprzęt to podstawa. Jeżeli używamy lokówki czy prostownicy, zawsze dbajmy o to, aby mieć jak najlepszej jakości sprzęt. Kolejna zasada, jaką należy zapamiętać brzmi: Nigdy nie prostujemy włosów na mokro. Nic  bardziej ich nie niszczy.  Jakąkolwiek stylizację czy modelowanie należy przeprowadzać na lekko wilgotnych, prawie suchych włosach.
Kiedy zmieniamy kolor włosów, nie zmieniajmy go drastycznie. Gdy jest taka potrzeba, zróbmy to etapami, nie przy  jednej wizycie u fryzjera.

Kosmetyki

Kosmetyki to podstawa pielęgnacji włosów. Najważniejsze, aby były one dostosowane do ich rodzaju i przede wszystkim, aby były stosowane regularnie. Latem, kiedy dużo czasu spędzamy na słońcu, naprawdę warto zaopatrzyć się w szampony, odżywki zawierające filtry UV.Nie bójmy się stosować domowych kuracji. Ziołowe kąpiele naprawdę odżywią nasze włosy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s