Jak zwiększyć widoczność swojego produktu?

Dzisiaj, jeżeli chcemy coś sprzedać nie wystarczy aby było to dostępne w sklepie. Na rynku jest cała masa podobnych produktów, dlatego potrzeba czegoś więcej, aby to właśnie nasz produkt został wybrany spośród wszystkich innych. Dlatego, aby osiągnąć sukces, należy uczynić go widocznym. Jak to zrobić?

Ekspozycja w sklepie

Najgorsza rzeczą, jaką można zrobić jest „brak towaru”. Niestety, idąc do sklepu coraz częściej mamy z tym do czynienia. W takim przypadku odbieramy sobie szansę na to, że nasz towar zostanie sprzedany i przede wszystkim zauważony. Bardzo ważna jest również jego ekspozycja. Ogromne znaczenie ma miejsce, w którym się znajduje. Począwszy od alejki w sklepie – choć nie zawsze mamy na nią wpływ, wysokości półki – najlepiej, aby towar wyłożony był na środkowej półce, wówczas jest najlepiej widoczny.  Bardzo ważne jest to, aby zawsze nie tylko był dostępny dla klientów, ale przede wszystkim zawsze półka była pełna. Powinien panować na niej porządek.

W przypadku większych sklepów, jeżeli jest taka możliwość dobrze, aby wyeksponowany był również na tzw. wyspach, pośrodku sklepu.

Jak to zrobić?

To, czym jest merchandising niewiele osób wie, a jest to podstawa sprzedaży każdego produktu. Polega ona na jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu topografii sklepu oraz wszelakich =chwytów psychologicznych, które pozwolą na zwiększenie widoczności towaru, a co za tym idzie sprzedaży. Merchandising jest forma wspierania sprzedaży  i nazywany jest często cichym sprzedawcą. Jeżeli sami nie mamy o tym pojęcia, warto skorzystać z usług firm, które nam w tym pomogą.

Ekspozycja w sieci

Dzisiaj Internet rządzi światem i tak naprawdę firma, która tego nie rozumie, nie ma szans na dzisiejszym rynku. Bardzo ważna jest nie tylko reklama, zarówno ta tradycyjna, jak i internetowa, ale przede wszystkim odpowiednia strona www oraz obecność na różnego rodzaju portalach internetowych. To dzięki temu buduje się markę, która potem wpływa na widoczność i sprzedaż produktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s