Jakie wybrać biuro rachunkowe?

Mój pierwszy wpis poświęcony będzie biurom rachunkowym, jako że outsourcing księgowości to jeden z tematów nr 1. Dzisiaj opowiem o zaletach korzystania z takich biur i o tym, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Po co nam biuro rachunkowe?

Korzystanie  z usług biur rachunkowych niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim odciąża nas w walce z księgowością, która dla wielu jest zmorą i przede wszystkim nie lada wyzwaniem, któremu nie każdy jest w stanie podołać. Taka usługa skierowana jest zarówno do małych, jak i dużych firm. Jest to oszczędność czasu, nerwów, zdrowia i pieniędzy.

Zakres świadczonych usług

Tego typu biura świadczą tak naprawdę pełną gamę usług związanych z księgowością. Wszystko zależy od wielkości firmy, ale i od nas samych. Fakturowanie, monitorowanie, wypełnianie deklaracji i zeznań podatkowych, obsługa pracowników, zarządzanie kadrami, zarządzanie płacami, rozliczanie podatków, pomoc w rozwiązywaniu problemów – jednym słowem wszystko, czego tylko potrzebujemy.

Jak znaleźć takie biuro?

Jednym z najlepszych sposobów jest tradycyjna poczta pantoflowa, nie ma to jak takie biuro poleci nam ktoś zaufany.  Do naszej dyspozycji jest jeszcze Internet.  Tam nie tylko znaleźć można dobre biuro księgowe, ale również wyszukać można od razu opinii na jego temat. W Internecie wiele jest ofert typu: „usługi księgowe w Warszawie tylko z Extor.pl” lub „najlepsze biuro rachunkowe”. Wystarczy tylko kliknąć i sprawdzić, czym ono się zajmuje, jakie świadczy usługi i z jakimi firmami współpracuje.

Jak działa takie biuro?

Najczęściej płacimy za konkretna usługę, a ona uzależniona jest od liczby dokumentów czy liczby zatrudnionych pracowników, jeżeli usługa dotyczy zarządzania kadrami.  Cena zależy czasem od rodzaju prowadzonej działalności. Nie ma większego znaczenia lokalizacja naszej firmy. Tego typu usługa prowadzona może być zdalnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s